Obchodzenie imienin na odległość

Ostatnie miesiące pokazały nam, że dbanie o naszych bliskich czasami sprowadza się do ograniczenia bezpośredniego kontaktu z nimi. Dotychczas wspólnie spędzanych rodzinnych okazji nie obchodzimy więc już tak, jak jeszcze jakiś czas temu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zaniechać organizowania przyjęć. Skupmy się jednak na tym, aby były one w pełni bezpieczne – taką szansę dają nam spotkania wideo. Dzięki nim osoby, które kochamy, nie zostaną same w dniu imienin lub urodzin. Wręcz przeciwnie, możliwości, jakie oferują nam komunikatory, mogą sprawić, że jeszcze więcej członków naszej rodziny będzie miało okazję do uczestnictwa. Prezenty nie stanowią natomiast problemu. Możemy w końcu skorzystać z oferty wysyłkowej zaufanego sklepu lub sami przygotować paczkę. A co najlepiej sprawdzi się w roli prezentu? To zależy od preferencji obdarowywanego, który może chętnie przyjąć butelkę wina, whisky albo koniaku, a przy okazji nie pogardzi też słodyczami czy książką.

Przygotowanie imienin online

Rozpoczęcie przygotowań do spotkania z okazji imienin w formie rodzinnej wideorozmowy wcale nie jest trudne, musimy tylko poświęcić trochę czasu i wszystko się uda. Przede wszystkim uprzedźmy rodzinę o tym, w jakiej formie będą odbywać się tegoroczne obchody tego dnia. Pole do popisu mają tutaj osoby uwielbiające organizację przyjęć niespodzianek, ponieważ nie każdy spodziewa się, że przyjęcie może zostać zorganizowane za pomocą komunikatora. Jednak jeśli mamy możliwość, chociaż jedna osoba mieszkająca z solenizantem lub solenizantką powinna zostać poinformowana, aby przygotować jedzenie czy dekoracje. Będzie też ona odpowiedzialna za przechowanie pakunków, kiedy dotrą wysłane pocztą nietypowe prezenty. Następnie poinformujmy wszystkich zaproszonych i upewnijmy się, że wiedzą, jak obsługiwać wybrany komunikator za pomocą telefonu albo komputera. Wszystko to pomoże uniknąć problemów w dniu samego wydarzenia. Po przygotowaniach ważne jest też, aby zamówić odpowiedni upominek, który pokaże, jak wiele znaczy dla nas osoba, dla której jest przeznaczony.

Wybór idealnego prezentu

Zakupy przez internet stały się w ostatnich miesiącach jeszcze popularniejsze. Warto też skorzystać z nich, jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki prezent na imieniny wybrać. Żeby upewnić się, że dotrze on przed rodzinną wideorozmową, kupmy go z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Zwłaszcza jeśli jest to podarunek personalizowany lub dzień obchodzenia uroczystości przypada na okres świąteczny. Kierujmy się przy poszukiwaniach tym, co zazwyczaj wybieramy na takie okazje. Może to być butelka ulubionego alkoholu w ozdobnym pudełku. Nadajmy jednak całości nieco bardziej osobistego charakteru na przykład poprzez zamieszczenie na etykiecie życzeń czy ulubionego cytatu solenizanta. Jeżeli postanowimy, że do całości chcemy dodać jeszcze jakieś elementy, warto zamówić butelkę do siebie i wrzucić do pudełka własnoręcznie wypisaną kartkę okolicznościową lub inny drobiazg. W ten sposób przyjęcie sprawi mnóstwo radości każdemu z uczestników, pomimo odległości, jaka ich dzieli.