Nazwa
Cena

Johnnie Walker – czerwony, zielony czy złoty?

Jednym z najczęstszych wyborów w świecie dobrej whisky jest Johnnie Walker czerwony. Ten popularny trunek charakteryzuje się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, toteż można go znaleźć na półkach z alkoholami w zdecydowanej większości sklepów. Nie oznacza to jednak, że na nim wybór się kończy. Owszem, Johnnie Walker czerwony zapewnia świetne wrażenia smakowe standardowej szkockiej z lekko dymnym finiszem i doskonale nadaje się do serwowania w formie rozmaitych drinków. Warto jednak probować również innych odmian dostępnych na rynku whisky…

Johnnie Walker czarny

Równie rozpoznawalną alternatywą dobrej, lecz stosunkowo niedrogiej whisky, jest Johnnie Walker double black, którego cena jest nieznacznie wyższa od czerwonego, natomiast jakość jest dostrzegalnie lepsza. Ta odmiana popularnej szkockiej charakteryzuje się wyraźnie wyczuwalnym aromatem torfowego dymu z lekko waniliowym i nieco wydłużonym finiszem. To świetny wybór na prezent urodzinowy bądź inną ważną okazję – bez wątpienia każdy obdarowany doceni wysoką jakość otrzymanego trunku, nie odczuwając przy tym dyskomfortu wywołanego zbyt wysoką ceną prezentu.

Johnnie Walker złoty

Istnieją jednak, rzecz jasna, nieco droższe, a tym samym – lepsze whisky. Jeśli więc planujemy zaskoczyć obdarowaną osobę, warto przygotować coś wyjątkowego – świetnym pomysłem może okazać się Johnnie Walker złoty. Już sama butelka wyróżnia się na tle pozostałych i świadczy o niecodziennej okazji. Odmiana Gold Label to kosztująca odrobinę więcej, ale wciąż jeszcze budżetowa wersja naprawdę dobrej whisky: słodki, mleczno-miodowy finisz, nuta cytrusów i daleko wyczuwalny aromat dymu. Johnnie Walker złoty to naprawdę świetny wybór w niedrogim wariancie cenowym.

Johnnie Walker zielony

Z kolei zaledwie za kilkadziesiąt złotych więcej dostępny jest Johnnie Walker zielony, który charakteryzuje się ciemnobursztynowym kolorem, żywym zapachem dymu i skoszonej trawy oraz smakiem mocno wyczuwalnych nut palonego torfu, gruszek oraz jabłek. To jeden z wyjątków wśród trunków tego producenta, gdyż stanowi odmianę blended malt. Oznacza to, że jej smak jej znacznie wyrazistszy, a tym samym – szlachetniejszy. Johnnie Walker zielony to zatem idealny sposób na zaznaczenie wyjątkowości okazji, uhonorowanie jubilata lub miłe spędzenie czasu przez prawdziwych pasjonatów.