Blog

NIEPOWTARZALNE PREZENTY DLA PRACOWNIKÓW I PRACODAWCÓW

Firmy zawdzięczają swoje sukcesy zarówno zaangażowanym pracodawcom, jak i wykwalifikowanym pracownikom. Aby utrzymywała się wysoka satysfakcja i zaangażowanie wśród personelu, otrzymują oni, poza wynagrodzeniem, atrakcyjne pakiety socjalne. Te sposoby motywacji zatrudnionych oraz zachowywanie przyjacielskiej atmosfery wpływają pozytywnie na relacje panujące w zespole.

WINA BEZALKOHOLOWE NA PREZENT

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć zwiększone zainteresowanie bezalkoholowymi odpowiednikami trunków. Chętniej sięgamy po piwa czy wina, w których składzie nie uświadczymy procentów. Z roku na rok ich wybór jest coraz większy, coraz trudniej też odróżnić ich smak od tradycyjnych wyrobów. Czy jednak sprawdzą się w formie podarunku?

WYZNACZANIE BUDŻETU NA PREZENTY

Nie zawsze droższy oznacza lepszy – zwłaszcza jeśli mówimy o podarunkach. Jednak zdarzają się okazje, kiedy na paragonach za upominki widzimy kwoty o wiele wyższe, niż byśmy chcieli. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób możemy znaleźć oryginalne prezenty, a jednocześnie nie obciążać nadmiernie domowego budżetu.

CZY WARTO PLANOWAĆ KUPNO PREZENTÓW?

Prezenty… chyba wszyscy kochamy je otrzymywać, a dla wielu z nas równie przyjemne jest ich kupowanie. Zazwyczaj jednak przynajmniej raz w życiu doświadczyliśmy stresu związanego z koniecznością szybkiego wyboru upominków. Może po prostu odkładaliśmy tę czynność na ostatnią chwilę lub też okazja do ich wręczenia pojawiła się znienacka.

OBCHODZENIE IMIENIN NA ODLEGŁOŚĆ

Ostatnie miesiące pokazały nam, że dbanie o naszych bliskich czasami sprowadza się do ograniczenia bezpośredniego kontaktu z nimi. Dotychczas wspólnie spędzanych rodzinnych okazji nie obchodzimy więc już tak, jak jeszcze jakiś czas temu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zaniechać organizowania przyjęć.

PODARUNKI DLA ŚWIEŻO UPIECZONEGO OJCA

Narodziny dziecka to wspaniała okazja do świętowania dla obojga rodziców. Ich życie od tego momentu przejdzie ogromne zmiany w każdej sferze. Tradycja związana z obdarowywaniem zarówno mamy, jak i taty jest bardzo długa. Czasami zapominamy o tym, że prezenty powinny być w tym okresie kierowane w głównej mierze do nich – w końcu większość z nas zazwyczaj myśli o kupieniu maluchowi nowej zabawki?

WALENTYNKI – CZAS WYJĄTKOWYCH PREZENTÓW

Już niedługo święto zakochanych, a to oznacza czas poszukiwań upominków dla osób, które darzymy wyjątkowym uczuciem. Przyjęło się, że idealny prezent z tej okazji powinien być elegancki i romantyczny. Dzięki temu nasza druga połówka może poczuć się doceniona i wyjątkowa. Dobrze też, abyśmy mogli cieszyć się takim podarunkiem wspólnie, dlatego butelka wysokiej jakości alkoholu wydaje się doskonałym rozwiązaniem na tę wyjątkową okazję.

MAŁE WESELE – WIELKIE PODZIĘKOWANIA

Sytuacja związana z obostrzeniami dla wielu par przygotowujących się do wzięcia ślubu okazała się nie lada problemem. Konieczność rezygnacji z dużych przyjęć nie musi jednak oznaczać, że wesela będą nieudane. Motywuje za to do zastanowienia się nad tym, które osoby są dla nas w tym szczególnym dniu najważniejsze. Możliwe, że zdecydujemy się na zabawę wyłącznie w gronie rodziny albo przyjaciół.

IDEALNE PREZENTY DLA NAJBLIŻSZYCH?

Wręczanie prezentów w okresie świątecznym jest wspaniałą tradycją, którą większość z nas kultywuje. Nie tylko dlatego, że sami otrzymujemy wtedy podarunki, ale też ze względu na chęć obdarowywania innych. Wybór odpowiednich produktów na tę okazję jest też często doskonałą zabawą, podczas której możemy zainspirować się dostępnymi w sklepach i na portalach internetowych prezentownikami.

OPAKOWANIE MA ZNACZENIE!

Święta za pasem, część prezentów pewnie już zamówiona, a w przypadku innych jeszcze nawet nie wiemy, na co się zdecydować. Możemy jednak wcześniej pomyśleć o tym, co zrobić, aby podarunki prezentowały się pod choinką wspaniale.

IDĄ ŚWIĘTA, A CO Z PREZENTEM?

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a z nim okres świąteczny, tak bardzo wyczekiwany przez wielu z nas. Czas spędzany z najbliższymi, zapachy potraw goszczących na naszych stołach tylko raz w roku i atmosfera nie do podrobienia. Jest to też jednak moment wielkich dylematów.

IMIENINOWE PRZYJĘCIE – NIESPODZIEWANY PREZENT

W zależności od regionu Polski obchodzimy przeważnie jedną z dwóch okazji: urodziny lub imieniny. Ta druga jest jednak zdecydowanie mniej popularna, zwłaszcza wśród młodych osób. Czy słusznie? Przecież każdy powód do świętowania jest dobry. Dlatego podczas nadarzającej się okazji, warto przygotować niespodziankę w postaci przyjęcia imieninowego dla najbliższej osoby.

MARIAŻ BUTELKI Z KWIATAMI, CZYLI FLOWER BOX

Ślub przyjaciół lub znajomych to dla nas nie tylko powód do radości, ale też do wytężonych poszukiwań prezentu, który nowożeńcom osłodzi początki wspólnego życia. Obecnie na zaproszeniach często znajdujemy dopisek, aby nie przynosić kwiatów w ramach drobnego upominku. Może to stanowić kreatywne wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie planowaliśmy zakupu dużych prezentów. W takim razie co na ślub zamiast kwiatów? Wino lub inny trunek lubiany przez parę wydaje się uniwersalnym rozwiązaniem, a jeżeli na domiar tego nie zrezygnujemy do końca z roślinnych motywów, prezent wywoła niezapomniane wrażenia.

WYJĄTKOWE PODZIĘKOWANIE DLA PRACOWNIKA

Tradycja wręczania prezentów pracownikom jest o wiele dłuższa, niż nam się wydaje. Kojarzymy ją przede wszystkim z korporacjami, lecz od wielu lat obserwujemy ją też w małych przedsiębiorstwach. Upominek od pracodawcy jest dowodem tego, że docenia on starania zatrudnianych przez niego osób, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie ich motywacji i poprawę atmosfery.

WYBÓR TRUNKU NA PREZENT

Dla wielu z nas zakup prezentu oznacza jedno – stres. Dostępne możliwości potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, a do tego dochodzi niepewność, czy uda się trafić w upodobania osoby obdarowywanej. Stąd mnóstwo poradników i spisów upominków „uniwersalnych”, które teoretycznie sprawdzą się w każdej sytuacji.

WYJĄTKOWY PREZENT NA WYJĄTKOWĄ OKAZJĘ

Dla każdego z nas urodziny są wyjątkowym czasem i chociaż niektórzy złośliwcy mogliby powiedzieć, że celebrowanie własnej starości jest pozbawione sensu, to przecież nikt z nas nie ma wpływu na nieubłagane mijanie czasu. Dlatego też lepiej przyjmować to, co i tak jest nieuniknione z uśmiechem na ustach, ciesząc się z każdej przeżytej chwili.

ZESTAWY WHISKY, CZYLI PREZENT DLA KONESERA

Wybierając prezent zarówno dla bliższej, jak i dalszej nam osoby, kierujemy się nierzadko jej zainteresowaniami, które determinują zwykle dokonywany przez nas wybór.

 

ORYGINALNY PREZENT NA ROCZNICĘ ŚLUBU

Jakkolwiek byśmy się nie starali, prawdopodobnie nigdy nie uda nam się odwdzięczyć własnym rodzicom za trud, jaki włożyli w nasze wychowanie. Choć, z jednej strony, wraz z rosnącym wiekiem rośnie też świadomość, jak bardzo powinniśmy być wdzięczni naszym staruszkom, to jednak, z drugiej, coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że oni wcale niczego nie oczekują od nas w zamian.

JAKI PREZENT NA DZIEŃ OJCA?

Dla jednych wybieranie prezentu na dzień ojca to oczywista przyjemność, dla innych z kolei – zagadka nie do rozwikłania. Nie oznacza to oczywiście tego, że w tej drugiej grupie znajdują się osoby, którym nie zależy lub brakuje sił, żeby się choć raz do roku postarać.

WSPÓŁCZESNY SYSTEM MOTYWACJI PRACOWNIKA

Współczesny rynek pracy wygląda zupełnie niż choćby ten sprzed dwóch dekad. Otóż poza faktem wyłonienia się wielu zawodów, o których nikt wcześniej nie wiedział, że w ogóle powstaną, zmieniło się także podejście – zarówno pracowników, jak i pracodawców. Obecnie, zupełnie inaczej niż wcześniej, to ci ostatni zabiegają raczej o względy tych pierwszych, a nie na odwrót.

ZAMKNIĘCI W DOMACH – OTWARCI DLA INNYCH

Kiedy następują pewne niezależne od naszej woli oraz planów okoliczności uniemożliwiające nam prowadzenie życia towarzyskiego, szukamy rozmaitych alternatyw, żeby mimo wszystko utrzymać jak najlepszy kontakt z bliskimi. Brak możliwości opuszczenia domu w celach rozrywkowych to dla jednych znakomita okazja do nadrobienia zaległości w lekturach czy filmach, dla innych z kolei – mały koniec świata.

ORYGINALNY ŚLUBNY PREZENT

Ślub bez wątpienia jest jednym z najistotniejszych i najbardziej zapadających w pamięć wydarzeń w życiu. Wyjątkowość tego momentu w naturalny sposób sprawia, że para młoda zawsze chce wypaść jak najlepiej. Z tego powodu nowożeńcy bardzo starają się, aby ich wesele przebiegło spektakularnie i było niepowtarzalne.

NIEPOWTARZALNE TRUNKI NA WYJĄTKOWE OKAZJE

Wybierając prezent, wiele osób niepokoi się, że ktoś inny z zaproszonych osób kupi dokładnie taki sam upominek. Rzeczywiście, nawet pomimo bogatego zaopatrzenia sklepów niestety może się zdarzyć, że osoba wyprawiająca przyjęcie odbierze dwa takie same lub bardzo podobne do siebie podarki.

UNIWERSALNY POMYSŁ NA UDANY PREZENT

Istnieje całkiem spora grupa osób, dla których obmyślanie i wręczanie prezentów jest dużo większą przyjemnością niż ich otrzymywanie. Ci ludzie mają już gotowe pomysły na upominki długo przed ich wręczeniem, zatem szukanie prezentu na ostatnią chwilę jest im zupełnie obce.

ORYGINALNY POMYSŁ NA PREZENT DLA TEŚCIA

Imieniny to zwyczaj, który obchodzi się coraz rzadziej, co więcej – osoby urodzone np. w latach 90. w zasadzie całkowicie rezygnują ze świętowania tego dnia. Nie ulega jednak wątpliwości, że wcześniejsze pokolenia traktowały dzień swoich imienin bardzo poważnie, w dobrym tonie jest więc obdarowanie takich osób upominkiem.

WINO Z ŻYCZENIAMI NA ETYKIECIE – IDEALNY PREZENT NA ŚLUB

Jeszcze niedawno goście weselni dawali nowożeńcom w ramach prezentu bogato udekorowane bukiety kwietne. Chociaż znajdą się osoby, które wciąż wybiorą ten sposób obdarowania młodej pary, to zdecydowanie częściej stawia się dzisiaj na wyszukane alkohole, takie jak chociażby whisky czy wino. Oba wspomniane trunki kojarzą się ze swojego rodzaju odświętnością, pite są przy okazji ważnych wydarzeń, do których ślub zdecydowanie należy.